Finále ČR, 20.9.2013, Golf Resort Konopiště

Po třech kvalifikačních kolech, která jsme odehráli v květnu a červnu, se mělo 20. září na jamkách Golf Resortu Konopiště rozhodnout o absolutním vítězi české části VWGCH. Vítěz se na začátku roku 2014 vydá na světové finále a bude mít šanci zahrát si po boku profesionálních hráčů v rámci PRO-AMu „Playing with the Pros“. A jak jsme již avizovali v předchozím článku, nebude na to sám! Letos poprvé může Česká republika nominovat hned dva hráče – za tuto novinku patří dík vedení společnosti Volvo Car Czech Republic. Postupový klíč absolutního vítěze už zůstal oproti předchozím ročníkům beze změn. Jako obvykle rozhodovalo pořadí podle brutto stableford bodů. Stejný systém hodnocení byl aplikován i u druhého postupujícího hráče s tím rozdílem, že jeho HCP musel být ke dni konání turnaje 15,1 nebo vyšší.

Cannon start byl stanoven na desátou hodinu a 69 účastníků se vydalo na cestu ke světovému finále. Průměrný HCP startovního pole byl 16,6. Zhruba polovina flightů měla to štěstí hrát jednu jamku společně s Klárou Spilkovou. Což, jak se ostatně ukázalo, může být pro golfistu zážitek značně motivující. Počasí sice nebylo úplně ideální (vlastně jsme na turnajích Volvo World Golf Challenge snad horší nezažili), ale na druhou stranu nešlo o nic dramatického. Jen jsme si za celou dobu pořádání turnajů pod značkou Volvo prostě zvykli na slunečné a teplé počasí. Skutečný liják začal, až když byli hráči v klubovně, ale to už se blížilo vyhlášení výsledků…

Začněme vloženými soutěžemi: nejdelší drive dne na jamce č. 3 zahrál Martin Valdauf a nejblíž jamce na sedmnáctce dostal svůj míč Frank Versavevel. Ten ale coby generální ředitel pořádající společnosti Volvo Car Czech Republic přenechal své místo druhému v pořadí, Karlu Platlovi. V absolutním pořadí obsadil třetí příčku Martin Smekal (26 bodů, HCP 8,5), stříbro si z Konopiště odvezl Ondřej Vaňous (28 bodů, HCP 4,8). Fanfáry pro absolutního vítěze oddálíme chvilkou napětí a předtím ještě prozradíme, že druhým postupujícím reprezentantem ČR se stal Eduard Malina (21 bodů, HCP 18,2).

A konečně: nejlepším hráčem české části Volvo World Golf Challenge se po osmnácti jamkách golfového hřiště D´Este stal MILAN JIŘÍK. Milan Jiřík uhrál 28 bodů (a 80 ran) stejně jako druhý v pořadí, ale dle regulí VWGCh a pravidel ČGF rozhoduje o výsledném pořadí lepší skóre na druhé devítce.

Oběma pánům gratulujeme a těšíme se na jejich výkony na Volvo World Golf Challenge World Final. Všem ostatním děkujeme za účast a skvělou atmosféru, která provázela všechny turnaje letošního ročníku.

Video reportáž z finále ČR 2013

Přejeme vítečnou golfovou sezónu,
Vás Volvo tým