Kvalifikační turnaj, 3.5.2013, Plzeň - Dýšina

Další ročník soutěže Volvo World Golf Challenge odstartoval 3. května kvalifikačním turnajem na hřišti Golf Park Plzeň – Dýšina. Výstřel v 10:00 poslal do hry 70 hráčů, kteří se utkali o prvních 15 postupových míst do českého finále.

Polovina flightů měla to štěstí hrát jednu jamku společně s českou golfovou hvězdou Klárou Spilkovou, která bude v letošním srpnu na stejných jamkách hrát Pilsen Golf Masters (turnaj v rámci Ladies European Tour).

Na ostrovním tříparu byl vyhlášen Nearest To Pin a nejpřesnější ránu zde zahrál karlovarský hoteliér Alexander Rebjonok. Longest Drive se měřil na jamce číslo 18 a vítězkou této vložené soutěže se stala Marie Nováková. První postupové místo v sezóně 2013 vybojoval místní Václav Kuna (27 brutto bodů, HCP 6,3). Místo druhé obsadil prezident dýšinského klubu a hrdý otec tenisové deblistky (a volvistky) Andrey Hlaváčkové - Jan Hlaváček (27 brutto bodů, HCP 7,8). Třetí nejlepší výsledek zahrál Jiří Pavlíček (24 brutto bodů, HCP 7,5). Kompletní výsledky naleznete zde. Je potřeba zmínit také výkon Jana Alinče, který obsadil 12. místo, ale z finálového turnaje se kvůli svému angažmá v hokejové extralize omluvil a svou pozici přenechal dalšímu v pořadí. Za tento férový krok mu patří dík organizátora soutěže i Jana Nováka, jehož šestnácté místo se tak stalo posledním postupovým. Trofeje, certifikáty o postupu a věcné ceny předal osobně generální ředitel Volvo Auto Czech Frank Versaevel společně s Klárou Spilkovou. Všem hráčům děkujeme za jejich účast a patnácti nejlepším gratulujeme k postupu do finálového kola, které odehrajeme 20. září na Konopišti.